"Czym kierować się przy zakupie wtryskarek?" - Blog

"Czym kierować się przy zakupie wtryskarek?"

Czym kierować się przy zakupie wtryskarek?

Potrzebami i oczekiwaniami użytkowników.

 
Wtryskarka o najlepszych parametrach jeśli nie jest dobrana do potrzeb i wymagań użytkownika, może stać się po prostu nieekonomiczna. Wtryskarka z najszybszymi obrotami ślimaka będzie nieefektywna jeśli nie zastosujemy odpowiedniego profilu ślimaka. Wtryskarka o najszybszych ruchach będzie nieekonomiczna jeśli nie zastosujemy odpowiedniej formy z efektywnym chłodzeniem. Wtryskarka z powtarzalnymi parametrami pracy nie będzie produkowała powtarzalnych jakościowo detali jeśli nie będziemy odpowiednio odwilżać materiału który jest higroskopijny. Dlatego dobór wtryskarek rozpatrujemy na płaszczyźnie całego gniazda produkcyjnego i procesu technologicznego w relacji do zamierzonej wydajności, jakości produktu końcowego i  jego kosztów wytworzenia. Wybrałbym wtryskarkę Negri Bossi z Synergią możliwości NTQ.
 
Nasi klienci mają dostęp do wszelkiego rodzaju usług serwisowych odpowiednich do różnych wtryskarek i urządzeń peryferyjnych, m.in.:
·         Wykonanie pomiarów zużycia układów plastyfikujących wraz z opinią na temat jego stanu i możliwości polepszenia parametrów plastyfikacji
·         Wykonanie pomiarów naprężenia kolumn, używając czujników piezoelektrycznych zamontowanych na każdej kolumnie. Tworzony jest raport generowany przez urządzenie.
·         Wykonanie pomiarów punktu rosy w odwilżaczach. Taki pomiar wykonywany jest przez klika godzin i analizujemy efektywność złoża molekularnego. Tworzony jest raport wraz z wykresem punktu rosy w czasie trwania pomiaru.
 
Oprócz wyżej wymienionych usług serwisowych, wykonujemy pełną obsługę gwarancyjną jak i pogwarancyjną maszyn Negri Bossi i dostarczonych urządzeń. Przez  ostatnie lata pracowaliśmy nad narzędziem mającym na celu ułatwienie i usprawnienie pracy Działu Utrzymania Ruchu. Wynikiem naszych prac jest powstająca  Platforma NTQ 5.0, której wersję demonstracyjną zaprezentujemy podczas targów Plastpol 2017. Uchylając rąbka tajemnicy powiem, że jednym z modułów Platformy NTQ 5.0, będzie moduł NTQ UR dedykowany dla Działu Utrzymania Ruchu. Szczegóły na PLASTPOL’u 2017 stoisko E64. 


Mirosław Wikaliński
współwłaściciel NTQ s.c.
Herzog
Negri Bossi
BrixiaPlast
Cosberg
Guzzini
Sytrama