"Czym kierować się przy zakupie wtryskarek?" - Blog

"Czym kierować się przy zakupie wtryskarek?"

Czym kierować się przy zakupie wtryskarek?

Potrzebami i oczekiwaniami użytkowników.

 
Wtryskarka o najlepszych parametrach jeśli nie jest dobrana do potrzeb i wymagań użytkownika, może stać się po prostu nieekonomiczna. Wtryskarka z najszybszymi obrotami ślimaka będzie nieefektywna jeśli nie zastosujemy odpowiedniego profilu ślimaka. Wtryskarka o najszybszych ruchach będzie nieekonomiczna jeśli nie zastosujemy odpowiedniej formy z efektywnym chłodzeniem. Wtryskarka z powtarzalnymi parametrami pracy nie będzie produkowała powtarzalnych jakościowo detali jeśli nie będziemy odpowiednio odwilżać materiału który jest higroskopijny. Dlatego dobór wtryskarek rozpatrujemy na płaszczyźnie całego gniazda produkcyjnego i procesu technologicznego w relacji do zamierzonej wydajności, jakości produktu końcowego i  jego kosztów wytworzenia. Wybrałbym wtryskarkę Negri Bossi z Synergią możliwości NTQ.
 
Nasi klienci mają dostęp do wszelkiego rodzaju usług serwisowych odpowiednich do różnych wtryskarek i urządzeń peryferyjnych, m.in.:
·         Wykonanie pomiarów zużycia układów plastyfikujących wraz z opinią na temat jego stanu i możliwości polepszenia parametrów plastyfikacji
·         Wykonanie pomiarów naprężenia kolumn, używając czujników piezoelektrycznych zamontowanych na każdej kolumnie. Tworzony jest raport generowany przez urządzenie.
·         Wykonanie pomiarów punktu rosy w odwilżaczach. Taki pomiar wykonywany jest przez klika godzin i analizujemy efektywność złoża molekularnego. Tworzony jest raport wraz z wykresem punktu rosy w czasie trwania pomiaru.
 
Oprócz wyżej wymienionych usług serwisowych, wykonujemy pełną obsługę gwarancyjną jak i pogwarancyjną maszyn Negri Bossi i dostarczonych urządzeń. Przez  ostatnie lata pracowaliśmy nad narzędziem mającym na celu ułatwienie i usprawnienie pracy Działu Utrzymania Ruchu. Wynikiem naszych prac jest powstająca  Platforma NTQ 5.0, której wersję demonstracyjną zaprezentujemy podczas targów Plastpol 2017. Uchylając rąbka tajemnicy powiem, że jednym z modułów Platformy NTQ 5.0, będzie moduł NTQ UR dedykowany dla Działu Utrzymania Ruchu. Szczegóły na PLASTPOL’u 2017 stoisko E64. 


Mirosław Wikaliński
współwłaściciel NTQ s.c.
Herzog
BrixiaPlast
Cosberg
Guzzini
Sytrama