Wtryskarka elektryczna ele - Blog

Wtryskarka elektryczna ele

Wydarzenia

Ruchy maszyny są tak płynne, iż zdaje się ona tańczyć w swoim cyklu”

                                                                                                                                                                                                                                                      Wypowiedź z targów K2016


 

Najciekawsze komentarze/pierwsze reakcje naszych klientów na ele:

 

„robi selfie…”

Reakcja na funkcję umożliwiającą wykonanie zrzutu ekranu ze wszystkimi ustawieniami, parametrami, zebranymi danymi oraz wykresami

 

„tańczy…”

Komentarz odwołujący się do niezwykle harmonijnych ruchów maszyny, które dzięki zastosowaniu serwonapędów nowej generacji pozwalają maszynie płynnie przechodzić pomiędzy cyklami pracy

 

„wygląda po włosku…”

Uwaga dotycząca świeżego i nowoczesnego designu oraz dbałości o szczegóły.


 
           Podczas tegorocznej edycji targów K Negri Bossi zaprezentowało idee i innowacje, które ukazują trendy marki w budowie najnowszych serii wtryskarek. Projekt ele oficjalnie trafi do sprzedaży w 2017 roku, a swoją premierę w Europie Wschodniej będzie miał podczas targów PlastPol 2017. Ele wizualizuje jak aktywną i dynamicznie rozwijającą się marką staje się Negri Bossi.
       Ele to synergia tradycji i innowacji. Na każdym etapie historii włoskiego producenta istotnym aspektem było i jest produkowanie wtryskarek energooszczędnych przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej ceny maszyny. Najnowsza propozycja w pełni wpisuje się w to założenie. Nieprzypadkowe było miejsce premiery projektu. K-Show to ważne wydarzenie nie tylko ze względu na swoją rangę, ma także symboliczne znaczenie dla marki, która podczas edycji K’2001 zaprezentowała swoją pierwszą w pełni elektryczną wtryskarkę Elma, jedną z pierwszych wyprodukowanych w Europie. Jednakże współczesny rynek stawia maszynom coraz wyższe wymagania. Ele jest efektem prac badawczych oraz rozwojowych ostatnich dwóch lat i jest absolutnie przemyślanym produktem nadającym wtryskarkom elektrycznym nową jakość. Zastosowane serwonapędy nowej generacji zapewniają dostosowanie poboru energii do aktualnego zapotrzebowania. Ele, dzięki szczegółowo dopracowanej budowie, w standardzie osiąga prędkość zamykania/otwierania 1m/s oraz prędkość wtrysku 300mm/s. Sterownik komunikuje się z maszyną poprzez protokół PLC VARAN z prędkością 100 mbps.

Tactum - multi kontroler
            Kontroler to interfejs łączący operatora i maszynę, to dzięki niemu myśl techniczna zostaje przekształcona w gotowy produkt. Zadaniem sterownika jest maksymalne ułatwienie obsługi wtryskarki, dlatego tak ważne jest, aby był intuicyjny i prosty w obsłudze. Taki właśnie jest Tactum.
            Wyposażony w  kolorowy, 21,5-calowy, czuły i dynamiczny wyświetlacz LCD z funkcją multi-touch, jest dopełnieniem nowoczesnego stylu ele. Możliwość płynnego poruszania się między stronami pozwala na ich przeciąganie oraz rozwijanie tak, aby mieć bezpośredni dostęp do wszystkich parametrów w jednym widoku. W trakcie procesu mamy wgląd do rzeczywistej prędkości i położenia płyty ruchomej, prędkości i objętości wtrysku oraz pozycji poduszki. Prędkości otwierania i zamykania formy kontrolowane są automatycznie. Charakter analizy aktualnych danych i kontroli jakości może być dostosowany do danego cyklu, uwzględniając zróżnicowane wymagania danej produkcji.
            Tactum proponuje zróżnicowany stopień dostępu do systemu. Każdy użytkownik posiada indywidualny klucz dostępu, który po umieszczeniu w sterowniku przesyła dane informując o możliwościach operatora. System posiada funkcję wykonania zrzutu ekranów ze wszystkimi ustawieniami, zebranymi danymi oraz wykresami, które automatycznie zapisywane są w wybranej lokalizacji. Zdjęcia można pobrać na przenośną pamięć dzięki dwóm zintegrowanym portom USB.
            Połączenie z Internetem to nie tylko łatwy dostęp do najnowszych aktualizacji systemu, ale przede wszystkim narzędzie pozwalające na uzyskanie wsparcia serwisowego. Dzięki zintegrowanej kamerze dostępna jest funkcja video rozmowy na żądanie w celu uzyskania pomocy w diagnostyce i rozwiązywaniu problemów technicznych.

Układ zamykania
            Podwójny, pięciopunktowy, układ dźwigniowo-kolanowy zapewnia maszynie większe możliwości m.in. powiększony rozstaw między kolumnami. Płyta ruchoma porusza się po prowadnicach liniowych z łożyskami pryzmatycznymi zapewniając perfekcyjną równoległość płyt, wysoką precyzję i dokładność oraz redukcję tarcia. Brak tulei prowadzących sprawia, że smarowanie olejem nie jest konieczne, co w efekcie pozwala na utrzymanie czystości w obszarze formy.
 
Herzog
BrixiaPlast
Cosberg
Guzzini
Sytrama